Ptasie forum.

Forum o tematyce ptaków, ryb, roślin i świata przyrody


#1 2007-11-17 18:35:41

karei karol

Aktywny

Zarejestrowany: 2007-11-12
Posty: 54
Punktów :   

Przepiorki

Ja hoduje przepiorki japonskie. Moje przepiorki mieszkaja w klatce ktora dno ma zrobione z cienkich listewek dzieki temu wszystkie odchody spadaja na polke przeznaczona do tego celu. Jest minimum pracy przy takiej hodowli. Przud latki mam wykonany rowniez z listewek ktore są rozstawione co kilka centymetrow tak aby przepiorki mogly swobodnie glowy wychylic. Przed tymi szczebelkami znajduje sie korytko na pasze dzieki temu przepiorki nie rozwalaja karmy i nie jest marnowana .
Cala klatka jest pod lekkim skosem zawieszona na scianie a jajka sie skuluja do malego korytka w przedniej czesci klatki. Wode maja w poidle w srodku klatki.
Takie rozwiazanie pozwala na duza hodowle przy minimum nakldau przacy. Przepiorki w takim chowie znosza po 2 jajka dziennie.
Przepiorki zaczynaja znosic jajka w 50 dniu od czasu ich wyklucia jest to dosyc szybko.
Przepiorki wylegam w swym inkubatorze ktory sam robie przecietnie wjladam po 100 jaj co 3 tygodnie uzyskuje wylegowosc od 80-95% jest to wynik bardzo dobry. Jajka przepiorcze legno sie po 16-18 dniu w zaleznosci od temperatury  panujacej w inkubatorze ja mam 37,5stC Przepiorki tuz po wykluciu wyciagam do wychowalnika w moim przypadku jest to duze terrarium nagrzewane jedna zarowka 60W od gory jest nakryte grubym kocem   przepioreczka maja czysto sucho i sa nakarmione dlatego szybko rosna.
Wode podaje im w dekielku od sloika a na dekielek klade sloik do gory dnem dzieki temu przepiorki sie nie zamocza.
Pasze w im miele w mlynku od kawy zeby nie milay problemu z jedzeniem.Wszystkie zdjecia sa zamieszczone w galerii.
Pozdrwiem 
piszecie jak wy chodujecie przepiorki i jak je rozmnazacie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ptakikuby.pun.pl Duet skrzypcowy Meble ogrodowe w niskich cenach Tłumacz przysięgły języka angielskiego